ČÚZK a jeho GeoportálGeoportál Českého zeměměřického a katastrálního úřadu je komplexním webovým rozhraním, které umožňuje přístup k prostorovým datům z resortu ČÚZK. Na jednom místě si tak můžete vyhledat informace o prostorových datech ČÚZK, prohlédnout si je a v případě zájmu si je i objednat ve formě služeb nebo souborů. Geoportál ČÚZK se řídí podle pravidel směrnice INSPIRE a zajišťuje především tyto služby: zpřístupnění souborů prostorových dat odpovídajících tématům uvedeným v příloze směrnice, zpřístupnění služeb založených na prostorových datech, zveřejňování metadat, služby elektronického obchodu, sdílení souborů prostorových dat ve veřejné správě a informace o využívání infrastruktury. Geoportál ČÚZK je v dispozici jak v českém, tak v anglickém jazyce a najdeme ho pod odkazem http://geoportal.cuzk.cz/.

Získejte nejlevnější povinné ručení pro vaše vozidlo. Úrazové pojištění lze sjednat na každé pobočce Allianz. Životní pojištění lze využít pro financování života ve stáří.

Bezplatné elektronické služby ČÚZK

Český úřad zeměměřický a katastrální na svých internetových stránkách poskytuje hned několik bezplatných elektronických služeb. Konkrétně se jedná o tyto služby:

–        Veřejný dálkový přístup – aplikace umožňující přístup k datům z registru RÚIAN

–        Nahlížení do katastru nemovitostí

–        Archiv – WEB

–        DATAZ (Databáze trigonometrických a zhušťovacích bodů)

–        Databáze bodů České státní nivelační sítě

–        Terminologický slovník zeměměřictví a katastru nemovitostí

Servis24 internetbanking přihlášení k účtu je velice jednoduché a snadné. Servis24 přihlášení provedete během minuty. Přihlášení Servis24 je velice primitivní.Placené elektronické služby ČÚZK

Kromě bezplatných aplikací poskytuje Český úřad zeměměřický a katastrální také placené služby. Jedná se o Dálkový přístup k datům katastru nemovitostí České republiky, který poskytuje nejaktuálnější údaje z katastru nemovitostí pro celé území ČR a Českou síť permanentních stanic pro určování polohy. Českou síť permanentních stanic pro určování polohy (CZEPOS) najdeme na stránce http://czepos.cuzk.cz/, ale její služby jsou poskytovány pouze registrovaným uživatelům. Žádost o registraci k této službě je třeba stáhnout z těchto stránek a vyplněný a podepsaný formulář pak zaslat na Zeměměřický úřad. Přímo na stránkách CZEPOSu najdeme i odkaz ceník jednotlivých služeb.

Postup pro přihlašování do Servis 24 Internetbankingu. Servis 24 přihlášení na osobní účet u České spořitelny. Servis24.cz představuje služby přímého bankovnictví České spořitelny.

ČÚZK a aplikace pro chytré telefony

Pro majitele chytrých telefonů (smartphonů) s operačním systémem Android připravil Zeměměřický úřad speciální aplikaci, kterou si do svých přístrojů mohou nainstalovat. Jedná se o aplikaci s názvem Mapy ČÚZK a je k dispozici pro všechny mobilní telefony, které mají Android od verze 2.3. Aplikace je zcela zdarma a zájemci si ji mohou stáhnout v obchodě Google Play. Co tato aplikace umožňuje? Aplikace Mapy ČÚZK umožňuje prohlížení mapových produktů resortu ČÚZK. Mapy v této aplikaci jsou poskytovány pouze vlastními prohlížecími službami. Aplikace obsahuje nejen aktuální data, ale také archivní mapy z Ústředního archivu zeměměřictví a katastru. Mezi nejdůležitější vlastnosti této aplikace pak patří dotazování na informace z katastru nemovitostí, dotazování na přesně určené souřadnice a další údaje o bodech z databáze bodových polí ČR a také vyhledávání míst v mapě podle databází geografických jmen, adres a správního členění. Aplikaci s mapami ČÚZK mohou využít také majitelé mobilů od společnosti Apple. Pokud tedy máte iPhone nebo iPad, můžete si do něj tuto aplikaci také stáhnout a to zdarma z obchodu iTunes.

Aktuální kurzy ČNB pro každého. Kurzy měn, online informace z investic. Jak se poprvé přihlásit do Servis 24 Internetbankingu?


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!